30 Mayıs 2009 Cumartesi

Karman çorman..


Kötü bi gündü. Uzun bi süredir annemin dayısı hastaydı bağırsak kanseriydi. Bugün sabah kaybettik. Başaramadı atlatamadı o lanet hastalığı geç teşhis edilmişti. Boşu boşuna ölmüş gibi geliyor şuanda. Yeri başkaydı bambaşkaydı. Yıkıldım duyduğumda bi umut vardı atlatır diye düşünüyorduk ama olmadı. Annemlerin köyüne gittik cenaze için. Herkes çok kötüydü. Çok erkendi dayım ya. Olmadı bu şaka gibi herşey herkes vardı bi sen yoktun dayım senin o şen kahkahaların yoktu. Çok kötü bi şakaydı bu son şakan olmadı dayım hiç olmadı. Gitme dayım dedim hep içimden dayım çık bi yerden nolur dedim. Katesiniz (tatarcada nasılsınız demek) demeni bekledim dayım. Çok erkendi dayım aslında kızıyorum çocuklarına o ilk hastalandığında kolundan tutup götürmediler ya seni doktora çok kızdım ama sen geri gelmedin dayım. 

Çok küçükken gitmiştim o köye, yeniden görmek iyiydi benim için. Annemlerin eski evlerini gördüm ama kadının biri tuğlaları satmak için evi yıkmış sadece temeli duruyo evin. Sanki zengin oldun satınca o tuğlaları. Dursaydı ev en azından girer bakardık. Ne hakkın vardı  annemi ve teyzemleri ağlatmaya. Bahçe duruyordu diğer evlerde. Biz kapının arasından bakmaya çalışırken Bahçedeki kadın bizi gördü kapıyı açtı bizde girdik gezdik. Annemin ve teyzemlerin büyüdükleri bahçeyi gezdik. Evler çok değişmiş. Yıkılan yerler ek yapılan yerler... Annem anlattıkça hayal ettim nasıl olabileceğini neler yaptıklarını. Rüya gibiydi. Bahçede oturanların küçük 3 yaşlarında bi çocukları vardı adı Sinan'dı. Çok hareketli bi çocuktu sürekli etrafımda koşup aba aba diyip durdu. Çok sevimliydi. Annemin çocukluğuna gittim bugün çok duygusaldı.

Annem babasız büyümüş ve bugün annemin baba ne demek bilmediğini farkettim babam diyemedi bugün babasından bahsederken baba dedi sadece. Çok tuhaf oldum. 

İçimde büyük bi heyecan vardı. Ama mutlulukla dolu değildi o heyecan hüzün vardı. 

Tuhaf bi gündü çok yorgunum. Herkesle sağlıklı mutlu günler diliyorum...

Resimdeki minik Sinan mekan ise annemin büyüdüğü bahçe amcasının evinin önü.

28 Mayıs 2009 Perşembe

Yeni Mörf

Yeni Mörf'e alışmaya çalışırken bir yandanda beynimdeki karıncalarla boğuşuyorum. Nerden çıktı bu saç yaptırma anlamadım depresyondamıyım acaba diye düşünüyorum ama yok yok değilim. Kabul etmem ben öyle şeyi polyannayım ben. Polyanna olmayıda çok iyi beceremiyorum fakat yuvarlanıyorum kendi çapımda.

Yeni uğraşlar arıyorum kendime sınavlar bittikten sonra yapmaya başlayacağım uğraşlar arıyorum. Fotoğraf merakım var profesyonel bişeyler öğrenmek istiyorum. EFSAD'a bi uğrayacağım neler yapılıyor orada merak ediyorum.  

Birde ben evde mum yapardım yakınlara satardım =)  Hatta süs sabunlar bile yaptım sattım ama aldığım sabuncu beni kazıkladı sabunlar bozuldu. Ama mumda devam etmek istiyorum. bu konudada bi kişiyle görüşeceğim. 

Bu 2 uğraştan ya ikisiyle birden yada biriyle uğraşmak zaman geçirmke istiyorum. 
Sana yardımım dokunur fotoğraf yada mum hakkında bilgim var diyenler yorum yazabilirler. Çoooooooook mutlu edersiniz beniiii..  =)

25 Mayıs 2009 Pazartesi

bok gibi oldum.

Acaib sinirliyim şu anda biri bişey dövebilirim onu. Ne zamandan beri su dalgası yaptırmak istiyordum bugün annemle gittik kuaföre. İri olsun dalgalar dedim yok çabuk açılır da bilmem nede bi dünya şey saydı bana. Bildiğini yaptı ağzına sıçtığımın kuaförü. Resmen perma yaptı saçlarımı. Ne güzeldi saçlarım benim ya kıvırcık marul gibi oldum ya ='( 

Of ya bi daha son gidişim o kuaföre gerizekalı adam sanane ya açılırsa açılır senmi kullancan ben kullancam. Kuaförden geldiğimden beri ağlıyorum. BU saçları hergün nasıl düzleştireceğimem yanıyım verdiğim parayamı anlamadım.

Bok gibi oldu bok gibiiiiiiiiiiiiiiii.

ölcem sinirimden dişlerimi sıkmaktan kırılcaklar.

23 Mayıs 2009 Cumartesi

Kongre de bittiiii...

Bugün kongrenin son günüydü ve hiç beklemediğim bi süpriz yapıldı bize ama ben şok yani huhahay bunuda deryadan duydum çok güldüm ben şok yaneee dio  =)  Kongrenin son günü olduğu için kapanış oturumu yapıldı ve en sonunda bizler tek tek isimlerimiz okunarak sahneye çağrıldk ve hepimize çiçek verdiler. Herkes alkışladı çıkışta herkes çok memnun kaldığını söyledi ve herkes teşekkür etti. Ay bi tarafım tavandaydı valla yaaa  =)  nasıl mutlu oldum nasıl mutlu oldum anlatamam huhahay  =)  

Çok yorucu ama çok güzel bi organizasyondu ve keşke bitmeseydi =) Bi daha böyle bi organizasyonda yer alabilmeyi çooook isterimm  =)


Şimdi ise yorgunluk atmaya çalışıyorum.. 

Kongreeeeeeeeeeee =))

Yazamıyorum bu aralar çok özledim blökhçüğüm seniii. Bu yoğunum anlatamam =) 

17. Ulusal Yönetim ve Organizasyon Kongresi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi tarafından düzenleniyordu. Yani bizim okul =)  Bende orada görevliydim. Benim için çok güzel bi deneyim oldu böle bi kongrede olmak çok hoş. Başka bi hava. Kitaplarını okuduğumuz hocalarla karşılaştık.

Tek tek anlatacağım valla içimden geldi. 

1. gün 

Sabah açılış okulun kongre merkezindeydi. Öğleden sonra Anemon otele geçildi. Otelide beğenmedim pek ama neyse benim olmadığı için otel sorun yok =) Görevimiz 3 kız arkadaş bi salondan sorumluyduk ve konuşmacılara yardımcı olacağız, hoşgeldiniz falan diyoruz sürekli. Bir araştırma görevlisi yanımıza gelip bize birşey sordu ve sonra bize sizin okulda çokmuş araştırma görevlisi dedi. Biz görevlileri araştırma görevlisi sanmış ay bi hoşuma gittiki anlatamam. Lisansız biz daha diince pek şaşırdı. =)  Ay ama görceksiniz biz 3 kızı resmen dötümüz tavan yaptı =)  ama karar verdim yüksek yapcam ama ben akademik kariyer yapamam. Çok sınav var ya ona gir buna gir zor valla. Bende katılımcı olarak katılmayı çok istiyorum. Seneyede Çukurova üniversitesi düzenleyecek Adana'da olacak. Allah'ım nolaarr gideyim bende oraya hocalarımla =)  

2. gün yani bugün

Tüm gün oteldeydik ve yine aynıydı görevimiz. Bugünde bir erkek hocayla burun buruna geldik ben hocam buyrun diye yol verdim oda bana siz buyrun hocam dedi ama uleyn çeilin ben geliyorum diyebilirdim o lafı duyduktan sonra  huhahay =)  Ay nasıl kasıldım nasıl kasıldım düşebilirdim arkaya=) Bide en çok dikkatimi çeken şey şuydu bu yol verme durumlarında. Bütün orta yaş üzeri erkek hocalar çok küçük hanımlara bile yol verdiler ama bazı genç erkekler hiç yol vermediler. Yeni nesil unuttu böyle şeyleri şekerim =)

Akşam ise gala yemeği vardı ve çok eğlenceliydi. Hocalar türk sanat müziği korosu oluşturmuşlar ve güzel bi türk sanat müziği keyfi yaşattılar bize. Ay bi eğlendik bi eğlendik. Bol bol güldüm valla..

3. gün yarın oluyor

Sabah otellerden misafirleri toplayıp Anemon otele giderek başlayacağını biliyorum. Yarın devam ederim =)


Ay bu arada stajla ilgili bi yazı yazmıştım ya olmıycak falan diye. Staj yapacağım firmadan kabul edildiniz diye mektup geldi. Hala okuldan sigorta yapmasını istemekte ama hocama sordum gönüllü yapmak istemektedir diye bir belge veriyoruz onu kabul ederse olur dedi. Biraz ümitlendim inşallah oluuuurrrr. =)


Bide topuklu ayakkabı giymeyi hiç bilmiyorum. Bilmemekte değilde çok yorucu ya öldüm 2 gündür. Rahat az topuklu ayakkabılar istiyorum. 3-5 tane =))  Bide pantolon kumaşından olsun eğer staj işi olursa alcam güzel ciciler. Hayallerimide yazdım 2 dakkada.

Ama valla çok özendim 2 gündür milleti görünce ya. Yüksek yapcam kararlıyım ve de en az 1 kere bu kongreye katılımcı olarak katılacağım.

18 Mayıs 2009 Pazartesi

İstanbuull Macerası ..
Dün akşam 21.45 itibariyle Eskişehir'ime ayak basmış durumdayım. Özlüyorum bu şehrin sakinliğini İstanbul'a gidince. Güzel bi İstanbul macerasıydı. Fulymle görüştük 1gece onda kaldım.


Ortaköyle başlayan maceramız Emirganda devam etti. Emirgan korusunda fotolar çektik. Emirganda bi cafede oturduk sahilde ve ben mest oldum =) Ordan sora sahilde hem yürüdük hem foto çektik. Aşiyan, Arnvutköy, Bebek... Rumeli hisarını gördüm ilk kez ve o surlar muhteşemdi. Zaten hayranım bu şehre ama uzaktan aslında şehrede hayran değilim ben denize hayranım bu şehirde beni çekende deniz ve tarih.


Neyse devam ediyim.


Sonra dedikki otobüse binip taksime gidelim. Yürüseydikde aynı saatte taksime giderdik valla böle trafik olamaz. Gerçi İstanbul ahalisi alışıktır ama benim bünye hiç trafik görmediği için çok sıkıldım. İstiklal'de gezme planlarımız alt üst oldu. Zaman kalmadı bizde bir iki pasaja bakıp çıktık. Gecede hiç uyumadık bi dünya konuştuk. Fulymin bi tane karaktersiz sevgilisi vardı onu anlattık bi dünya konuştuk. Nasıl özleşmişiz ama anlatamam 2 dakka susmadık.


Dönüşte hüzün vardı yine babamı bırakıp geldim yine içim acıdı. Ama inanıyorum oda gelicek buralara az kaldı..

Çok güzel bi gün geçirdim ve İstanbul bana ii geldi.


Babamla bol bol zaman geçirmeye çalıştık, alışveriş yaptık. Çok özlemişim babamında keyfi yerine geldi. Herkese çok ii moral oldu.

Az kaldı dönüyorum..

Bir kaç gündür yazamıyorum. Nedeni ise daha önce söylediğim gibi İstanbulda olmam. Yarın Eskişehir'e dönüyorum. O zaman daha uzun uzun anlatacağım yaptıklarımı fotolar ekleyeceğim =)

Çok güzel geçti burda zaman ama keşke daha yavaş geçseydi.
şimdilik öptüm =))

15 Mayıs 2009 Cuma

Badem konseriiii
Dün akşam bizim okulda badem konseri vardı ve sevgiliyle oraya gittik. Valla ben çok eğlendim ya. Bütün şarkıları bağıra bağıra söyledim enerji doldum. Sevgilide dikildi öle pek sevmez böle şeyleri. Sonlara bide İlhan Şeşen çıktı geçi onun 2 şarkısını dinledik sonra çıktık çok kalabalığa kalmayalım diye.

Eve geldim hala Badem konserini devam ettim. Çok coştum ya. Sevdiğim bütün şarkılarını söylediler. Gerçi ben onların bütün şarkılarını seviyorum. =) 

Çok iyi geldi bu konser.

Daha güzel olacak artık herşey inanıyorum mutluluk bize doğru geliyo inan. 
hayat zor ama biz aşacağız herşeyi sen sarıl yeter muccuk sevgilim. 


Şarkıda bizim için gelsiiinnn..


Güneşin battığı yerden içini çok acımasız bir hüzün kaplar
Umutlar solar kalbinin derinliklerinde karanlığın sancısı dolar
Ve teninde garip bir his duyarsın sonra bir sessizlik sarar her yerini
Tek kelime bile söyleyemezsin
 
Öyleyse doğ güneş doğ güneş
Ve de hiç batma
Işığından kimseyi hiç kimseyi mahrum bırakma 


Sararmış umutlara sararan yapraklara kararan bulutlara doğ
Yaşanmamış çocukluklara dört duvar arasında kalmış insanlara

Öyleyse doğ güneş doğ güneş
Ve de hiç batma
Işığından kimseyi hiç kimseyi mahrum bırakma 

13 Mayıs 2009 Çarşamba

Haftaya bakışş..

Kaç gündür bişeyler yazasım yok. Bugün bi el atim bari dedim. Bulantılarım geçti gibi bugün daha iiyim.

Cuma gecesi istanbul yolcusuyum. Babamı görmeye gidiyoruz. Çok özledim babişkomu. İstanbula gitmişken Fulymi göreceğim birde bi gece onda kalacağım. Çok özleştik anlatcak çok şey var =) bu tatil ii gelecek bana gibi. Babamı görmek bana enerji ve güç vericek.

Okulda da şenlikler var pek bana göre birileri gelmedi ama yarın Badem var ona gitmeyi düşünüyorum.

Cuma günü sevgilinin kep töreni var. Bişey çıkmazsa gitmeyi düşünüyorum. Sevgilinin annesi ve kardeşide olucak. Heyecanlı olcak benim için hihih =)

Cuma günü yolculuklar günü olcak hem kep törenine hem istanbula =) Çok ii olcak benim için bu yoğunluk. İstanbuldan geldikten sonrada okuldaki bi kongrede görev alacağım. Ay sonrada sınavlar başlıo =( Bu kötü bi haber nese boşverelim.

Bu gecelikte bu kadar efenim

=)

gülün mutlu olun

12 Mayıs 2009 Salı

Hasta oldum birden bire. Anlamadım hiç bişey. Gece fena bi bulantıyla uyandım. Bütün gece uyumadım. Şimdide bulantı olcak diye bişeyler yemeye korkuyorum. Neden böyle oldu anlamadım =S

Derslerede gidemeyeceğim bugün. Çok halsiz hissediyorum =S 

Evde kitap okumayı düşündüm bende boş boş oturmayım dedim. Gustave Flaubert' in Madam Bovari adlı eserini okuyacağım =)

Yazasımda yok hiç blökhcüğüm =(
kaçtım ben hadi mua blökhcüğüm

11 Mayıs 2009 Pazartesi

blökhcüğüm bak sana nasl ulaşıyorlar =)* Mörf ne demek?
Bence anlamsız bi kelime valla bulduysan bi anlamını banada söyle =)

* Eskişehirde sevgiliyle ne yapılır?
Eskişehir küçük kardeşim pek yapcak bişi yok. 2 tane park yapıldı oraları gezidr kıza bide
Odunpazarı evleri var. Artık gerisi sana kalmış

* Kocam ayaklarımın altında paspas oldu
Çok zeki gibi gördüm seni. Nasıl yaptıysan bizede öğrette bizde bilelim =)

* İhtiyacım olduğunda nerdeydin?
İnsafsız bırakıp gitti seni yapılır mı hiç zor zamanında yanında olmazsa ne anlamı var dimi
kardeşim =)

* Hıdırellezde gül ağacının altına resim çizmek iyi midir?
İyidir diyorlar ama çiz sen yinede nolur nolmaaz =)

Big Fish..


B-i-l-l-y ' nin tavsiye ettiği filmlerden biri. Ve gerçekten izlenilmesi gereken bi film.

Masal gibi bi filmdi ve hiç bitmesin istedim bambaşka dünyalara götürdü beni. Film bittikten sonra film hakkında bişey düşünemedim tek aklımda olan masal gibiydi keşke bitmeseydi oldu.

Hiç öyle süslü süslü kelimelerle film anlatamıyorum b-i-l-l-y güzel yapıyo o işi ondan bekliyorum bu güzel filmin konusunu yazar umarım =)

Mutlaka izlemelisiniz mutlaka ama..

10 Mayıs 2009 Pazar

mim..

Şizofren peri beni mimlemiş.


1-Yıl sonunda zengin olmak koşuluyla bir yıl boyunca her gece kabus görmek istermiydiniz?
-Ben genellikle çok sık kabus görürüm o yüzden pek bişi farketmez en azından para olcak karşılığında. Haybeye kabus görmicem

2-Kör olmak ve sağır olmak arasında nasıl bir seçim yapardınız?
- Aman Allah korusun ikiside kötü ama görmek başka bişi sağır olmayı tercih ederdim.

3-Öleceğiniz anı bilmek istermiydiniz?
- Belirsizlikten daha ii gibi gelebilir belki o zaman daha anlamlı yaşanır hayat.

4-Bu gecenin son geceniz olduğunu öğrenseniz birine söyleyemediklerinizden dolayı üzülürmüydünüz?
- Herkesi bulur içimde ne varsa söylerim sevdiğimi sevmediğimi içimde tutmam. vicdan rahatlatması gibi olur ama söylerim içimdekileri.

5-Eviniz yanıyor aileniz ve siz kurtuldunuz, son bir kez daha eve girme şansınız olsa neyi kurtarırdınız?
- Benim için anlamlı olan şeyleri kurtarmaya çalışırım biraz maddi şeylerde olabilir. bilgisayarımı ve telefonumuda alırım.


Bende ayci ' yi mimliyim bariiiii..

gerçi cvp vermezsin ama neseeeeeeeeeeee =)
* kafam karışık gibi

* bazende dönüyo gibi

* anlam vermediğim şeyler var gibi

* uzaksın gibi

* birden bire yakın oluyorsun gibi

* med - cezir gibi

* kafam gerçekten karışık gibi

* bazende dönüyo gibi

6 Mayıs 2009 Çarşamba

Hıdrellez.. =)Günün anlam ve önemi için bir şarkı diyorum.

Gününüz güzel bütün dilekleriniz kabul olsun..

Muhteşem bir Sezen Aksu şarkısı. Müzik Goran Bregovic sanırım.

5 Mayıs 2009 Salı

Küçüklüğümün hıdrellezleri =)


Hıdrellez denilince aklıma hep her istediğim olcakmış yeni güzel mutlu günler olcakmış gibi geliyor. Hıdrellezlerde ateşler yakılıp üstünden atlanır ve ilk atladığın zaman dilek dilersin. Gül ağacının altına dilekler çizilir.

İlçede büyüdüm ben müstakil evimiz var ilçede kocamanda bahçesi var. Her hıdrellez akşamı annem bana ateş yakardı bahçede atlardım ilk atladığımda en çok istediğim şeyi dilerdim. Sonraki her atladığımda başka şeyler dilerdim. Çok eğlenirdim ama anlatamam size. Sonra mahalleye çıkardık mahallede çocuklar lastik yakardı ateş çok büyük olduğu için orda atlayamazdım ateşin yavaşlamasını beklerdim. Ateş azalınca ordada atlardım. Ateş sönmeye başlayınca mahalledeki kızlarla ip atlardık yakantop falan oynardık. Eve gelince üstüm is kokardı üzerimdeki kıyafetleri bahçede ipe asardım. Öyle asınca kıyafetlerin üstündeki is kokusu giderdi bide annem eskisi gitsin yenisi gelsin mi ne öyle bişi derdi.

Gül ağacı vardı bi tane kapının önünde onun altın istediğim herşeyi çizerdim. Gül ağacı kuruduktan sonra dileklerimi betonun üstüne tebeşirle çizmeye başladım. Ama bi dünya şey çizerdim aklıma ne gelirse.

Sabahda pikniğe gidilirdi. bileniniz varmıdır bilmiyorum. Tatarlar bilir kalakay (börek de değil poğaçada diil hamur işi diim en iisi=)) yapardı annem. Komşularla mangal falan aman ya aklıma geldikçe canım istiyor. Ama olmayacak bi daha o günler gibi güzel hıdrellezlerim.

Ama ya çok güzeldi o günler. Büyüdükçe ne gül ağacı kaldı ne üzerinden atladığım ateşler. Şimdi ise gazeterden kesip balkona koyduğum dileklerim var yada kağıtlara yazdığım dileklerim var. Herşey yapaylaştı yinede şanslıyım ucundanda olsa yaşadım eski hıdrellezleri.

Ay yine boğuldum çocukluğumdaaa ama çok mutluydum çocukken !

..

Sabah sabah uyanabileceğim en boktan şekilde uyandım. Staj yapcaktım bu yaz. Staj yapcağım yer bi fabrikaydı. Cv göndermiştim ben. Sabah bi kadın aradı biz başvuruları bu şekilde almıoruz zorunlu staj için belge istioruz ve okul sizi sigortalı göstermeli gerekiyo ve başvurularımızda bitti dedi.

Hayatımda bi bok düzelmiycek anladım ve artık uğraşmıyorum hiç bişeyi düzeltmeye çalışmıyorum.

Düzelmesini istedikçe olmuyor. Bi yerlerden patlak veriyorum ve zaten o kadar sorunlara dayanabilecek kadar gücüm yok benim. Hayatta hiç bişeyi süslü meyve tabakları gibi önümüze koymuyor. Ne var bi kere torpil yapsan. Bi kere olsada güç kazansam yalandan da olsa.

Kapalı bi kutuda gibi hissediyorum ve her geçen gün tükettiğim nefes sayısı azalıyormuş gibi yavaş yavaş bitecekmiş gibi bu nefes alma çabaları.

Yine içimdeki yenilgilerle boğuşuyorum. Yine beynimdeki düşüncelerden uyuyamamaya başladım. Bi yerlere gitmek istiyorum. Herşeyden uzaklaşmak yada bi şişe votka istiyorum kusasıya kadar içmek istiyorum.

Artık hayattan sorumlu olmak istemiyorum. !

3 Mayıs 2009 Pazar

Pazar gezmesi..

Trafik canavarı bugün yine yollardaydı hihih =)

Şurdaki mminikler bana özel poz verdiler özellikle ejderhanın ayağı kadar olna çok poz verdi. Çok şekerler yaaa =)

Bugün yine pratik yapmak için çıktık bugün baya iiyim. Sazova'yada park yapılmış oraya gittik. Orasıda çok güzel olmuş. Çok resim çekemedik orda. Sevgilinin hiç keyfi yoktu. Hafif ateşi vardı. Parkta kocaman bi korsan gemisi var. Masal şatosu yapılıyo çocuklar için çok güzel bi eğlence merkezi. Birde hem kentparkta hemde burda dikkatimi çeken şey öle yemek yerleri yok yeşil alanlara ağırlık verilmiş ve bu süper olmuş. Parkın içinden ufak bi tren geçiyor henüz hareket etmiyordu park tamamen bitmediği için. Anfi tiyaro var. Bi sürü masal karakterlerinin heykelleri var. Bi çok noktada salıncak kaydırak gibi şeyler var çocuklar için. Ortada bi gölet var ordada bişeyler yapılacak sanırım. Deniz bisikletleri yelkenliler falan vardı ama teleferik hatları gibi hatlar vardı. Merak ettim baya.

Yılmaz BÜYÜKERŞEN yine yapmış yapacağını diyorum ellerine sağllık süper olmuş..

Sevgili keyifsiz olduğu için pek eğlenemedik ama sevgilim ii olsun daha çok eğleniriz.

Bide rejimemi ne başlamıştım ben. Rejimde neyse halla hallaaa. =) Bi porsiyon yoğurtlu köfte eşliğinde rejim sona ermiştir. hihih ama olsun yine de devam eder gibi yapcam ama hem ben 2 öğün müsli kelogs yicem demiştim tamam öğle yemeği köfte oldu akşam yemeği kelogs olur. rejimde bozulmamış olur hihih =)

Sevgiliyide geçirdim bugün =( Bide hasta olcak gibiydi iice aklım kaldı. Keşke gidebilseydim sevgiliyle birlikte =(

ortaya karışık bişiler


* Bugün kilo vermeye karar verdim. Kilolu değilim aslında göbeğim var. Bi gitse bu göbek sora bişi kalmıyo. Hiç öyle rejim yapamamda sıkılırım. yemek yemeyi çok seviyorum bakalım becerebilcekmiyim. Gerçi kolay bi yöntem seçtim =) Müsli, Kfleks ikilisini günde 2 öğün tüketeceğim. Sabah ve akşamı seçtim öğlen de hafif bişeyler yiyeceğim. E tabi mekik çekeceğim bol bol. 15 gün sonra kaç kilo olacağım bakalım =)=)

* 2 günden beri trafikte araba kullanmakla boğuşuyorum. Aslında 3 yıllık bi şoförüm ama babam vermezki arabayı. şehirler arasında kullanırdım bide ilçede kullanırdım hep. Ama ben azimliyimdir korkmam öle. Ama deli stres oluyorum ya görmeniz lazım. Sevgili sakin sakin dio hep =) Tek sorun kalkarken silkeliyorum arabayı. Artık oda gidiyo. Trafik canavarı oldu adım =)

* Annem geçen çok asosyal oldun dedi. Şok oldum haklı kadın. Yok ki adam gibi bi arkadaş herkes kendi çıkarını düşünüo. Seneye kış dönemine planlarım çok. İngilizce ve Japonca kursuna gideceğim.

* Finallere çalışmaya başlamam gerekiyor bide benim ama püff

* Alışveriş yapmak istiyorum. Ama ne alcağımı bilmiyorum. Aslında almak istediklerim makyaj malzemeleri ve netten sipariş vermek istiyorum. Önerileriniz varsa sevinirim.

* Yeşilçay seni çok seviorem. =)

* Bide çok pis içesim kopasım var. Anne git artık bi yerlere evde yalnız kalim içim sıçim. Ben hiç sarhoş olmadım çünkü çok içince pis bi huyum var bide karıştırddıysam kusuore ben =S O yüzden çok içmemeye çalışıorum. Ama sen git anne çok içcem =)

* Bide kitap okuyasım var. Ama ne okusam bilemedim =S

* uzar gider bu liste bugünlük burda bitiriyorum =)

2 Mayıs 2009 Cumartesi

Püffffffff

Hayat en olmadık zamanda gülmeye çalışıyorsun bana ama bi bokuma yaramıyor. İhtiyacım olduğunda gel karşıma. O kadar iş aradım bi aralar tık yoktu şimdi elim kolum bağlı olduğu için al sana iş diyorsun hayat. Geçen çalıştığım mağazadan arkadaşım aradı eleman alyoruz çalışırmısın diye. Çalışayımda nasıl çalışayım babam aniden ameliyat olursa işten ayrılmam gerekecek.

Çalışmayı istiyorum. Ama malesef olmayacak gibi. Aradığım zaman nerdeydin ya. Zaten bugün mutsuzluk bulutları vardı =( iice mutsuz oldum şimdiiiiiof içim sıkılyor.
havada kapalı ve yağmurlu.
=(
=(

1 Mayıs 2009 Cuma

çileeeeeeeeeekkk =p

Sabah erkenden uyanıp teyzem kuzenim annem ve ananem
yürüyüşe gittik. Sülalecek sağlıklı yaşıycaz =) Sonra teyzoşta bi güzel kahvaltı yaptık ama az yedim valla. 1 kiloda vermişim bi sevindim anlatamam.

Eve gelip bi ayakkabı kututsunun üzerine kolaj çalışması yaptım ama henüz yarım pek bişeye benzemedi ama tamamlayınca güzel olursa koyarım foto.

Ahh bide çilek keyfi yaptım ohhhh missss valla.. Bayılıyorum çilek sana ya süper bişisin.

Yemeden önceki ve yedikten sonra halimide göstermek isterdim ama malesef. Kayıyorum resmen hihihi =)

Yılbaşı geçeli baya bi oldu ama ben hala çam ağacımı bozamadım kıyamadım kendilerine. =)
Biraz sonra çıkıp gezeceğiz sevgiliyle.

Bugünlük bu kadar.. =)
Profil resmimi değiştirmek zorunda kaldım. Fotoğraftakinin benim olmadığımı çok iyi biliyordunuz her sitede paylaşılan klasik fotolardan biri. Meğer bu foto cocobonitanın Çekmiş olduğu bi fotoymuş ve ordakide arkadaşıymış. Kendi bloğundada bi yazı yazmış.
Yazısı bu.

dün çok gerizekalıca bi durumla karşılaştım:
benim ve bazı arkadaşlarımın deviantart'taki fotoğrafları çeşitli imo sitelerinde
'cHooKss süPpeRrr aWaTaRLaRrr' gibi şekillerde leş ediliyorlar,millet bunları alıp o forumlarda,bloglarında ve muhtemelen msnde'aWaTaR' olarak kullanıyor ve blog yazılarında 'çok melankoliiiim...','karmashık düshünceler','ashk sarhoshluu' blablablabla gibi başlıklarla yazdıkları yazıların içine,tepesine,sonuna biyerlere döşüyor bi güzel.
bu kadar mı taklitçi,çapulcu,manyak oldu bu insanlar sorarım size...
gerizekalı bari o kadar meraklısın izin falan al yani ne biliyim.
sanki millet alıp tepe tepe kullansın diye çekiyoruz o kadar fotoğrafı.
'incoy' dediysek o kadar da değil yani.bak da incoy,çalmadan.
aklını başına devşir anacığım yoksa ben alıcam ahmeeeet.


Eğer çok kıymetliyse fotoların paylaşcağın siteleri dikkat ette çalınmasın. Bilsem izin almayı bilirim. Sen o fotoları o kadar yayıpta millete bu kadar hakaret etme gibi bi hakkın yok. Bana göre sende kendini entellik yapıorum diye millete kendini göstermekten başka bişey yapmıyorsun. Entel olcam diye ölen bi tipsin.

İnsanların yaptıkları yazdıkları seni zerre kadar ilgilendirmez.

Hala internette fotoların kolay yayıldığını öğrenmediysen gerizekalı sen oluyorsun kimseye bok atma bi dön kendine bak.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...